Co nowego w eyecad VR 1.8 – SketchUp, animacje deszczu i śniegu

2020-02-20

eyecad VR 1.8 pojawia się po długim okresie testów beta, w które zaangażowało się wielu profesjonalistów z branży AEC. Najnowsza wersja naszego oprogramowania do renderowania w obecnym czasie oferuje wiele nowych funkcji i ulepszeń, aby wnieść głęboki wkład w każdy etap rozwoju: od importu modelu 3D do ostatecznego renderowania. Zobaczmy najważniejsze narzędzia, które architekci i projektanci znajdą w eyecad VR 1.8, aby uzyskać bardziej wydajny i prostszy przepływ pracy archviz workflow.

 

 

Importer SketchUp, efekty deszczu i śniegu dzięki eyecad VR
 

Eyecad VR 1.8 wprowadza nowy program SketchUp Importer, potężne narzędzie, które ułatwia i przyspiesza każdy krok do najbardziej znanego oprogramowania Trimble do tworzenia modeli 3D dla architektury. Przede wszystkim nowy importer został zaprojektowany tak, aby uzyskać inteligentniejsze zarządzanie siatkami i teksturami, biorąc wszystkie informacje z oryginalnego pliku.skp. To podejście jest znacznie wydajniejsze niż eksportowanie pliku .fbx lub .3ds bezpośrednio ze SketchUp. Pomocnik lokalizatora to nowe narzędzie wyboru, które automatycznie wykrywa każdy
importowany model, przygotowując go do każdej regulacji, od położenia do skali obiektu w przestrzeni świata rzeczywistego. Teraz importer eyecad VR posiada opcję „Ujednolicić siatkę według materiałów”, prosty panel konfiguracji w zakładce importera, który zwija każdy element z przypisanym materiałem do pojedynczego obiektu siatki. Ta metoda pozwala wybrać każdy rodzaj obiektu, który chcesz, w sposób porównywalny z bardzo popularną opcją „Unify by layer”.

 

Wpływ terenu, roślinności i pogody

eyecad VR 1.8 wprowadza solidną aktualizację narzędzi do tworzenia i zarządzania środowiskiem. Każdy projektant może zbudować szybką i realistyczną konfigurację, wstawiając swój projekt za pomocą kilku kliknięć. Nowy malarz środowiska to narzędzie, które pozwala tworzyć i wstawiać każdy element krajobrazu przechowywany w bibliotece oprogramowania. Jest wizualizowany za pomocą niebieskiego, półprzezroczystego kontrolera Gizmo, który identyfikuje punkt i zakres operacji edycji w czasie rzeczywistym. System Grass został gruntownie ulepszony dzięki nowemu modułowi cieniującemu PBR. Pokazuje wiele parametrycznych konfiguracji traw, z intuicyjnymi kontrolerami suwaków, podczas gdy nowy system wodny został opracowany z innym podejściem fizycznym, respektuje to samo narzędzie, którego używałeś w poprzednich wersjach. Jego moduł cieniujący jest w rzeczywistości wzmocniony przez nowy automatyczny tryb edycji odbicia i załamania, reagujący na każdą sytuację: od morza po jeziora, od rzek po prywatne baseny. Użytkownicy eyecad VR mogą uzyskać ciekawsze sytuacje w swoich projektach, korzystając z nowego systemu Rain and Snow, narzędzia do symulacji w czasie rzeczywistym z cząstkami 3D opracowanymi w celu tworzenia realistycznych złych warunków pogodowych, zarówno w renderach nieruchomych, jak i animowanych.

 

Renderowanie w czasie rzeczywistym - jakość, szybkość i kontrola

eyecad VR 1.8 to zintegrowany plan rozwoju oprogramowania 3D, zbudowany do zarządzania i wizualizacji każdej produkcji dzięki dynamicznemu i natychmiastowemu sprzężeniu zwrotnemu renderowania. Nigdy nie czekaj na czasy renderowania, tak jak w przypadku korzystania z narzędzi offline. Czy system eyecad VR w czasie wykonywania jest w stanie wyeliminować każdą różnicę jakości między zdjęciami, kinematyką, interaktywnym wyświetlaniem i animacjami VR? Wszystkie są renderowane w ułamku sekund. Ustawione nowe opcje wielu kamer, aby uchwycić natychmiastowe
ujęcie z rzutni 3D, ustawić obiekt kamery w scenie jednym kliknięciem myszy. W każdym przypadku, gdy można użyć i przywołać ustawienia kamer w ramach ustawień renderowania. Ogólna jakość renderowania została poprawiona dzięki wielu optymalizacjom cieniowania i przejścia świetlnego, takich jak ustawienia PBR lub ulepszone efekty w czasie użytkowania. Konfigurowanie odbicia i refrakcji PBR jest łatwiejsze dzięki nowemu trybowi automatycznej konfiguracji materiałów przezroczystych oraz nowemu trybowi odbicia Skybox, który tworzy na różne obiekty z płynniejszymi
rozmiarami. Eyecad VR 1.8 renderuje bardziej naturalne obrazy, aby uzyskać więcej realizacji z całej sceny, nawet w jej drugorzędnych szczegółach.

 

O wirtualnej rzeczywistości? Coraz bardziej wciągająca

Rdzeń eyecad VR w czasie rzeczywistym staje się coraz bardziej funkcjonalny w tworzeniu interaktywnych doświadczeń w wirtualnej rzeczywistości. Celem jest nawigacja i konfiguracja każdej przestrzeni wewnętrznej i zewnętrznej przy użyciu najpopularniejszych zestawów słuchawkowych i kontrolerów VR. Każdy interesariusz może udostępniać zmiany projektu w czasie rzeczywistym, w każdym momencie cyklu życia budynku, od pomysłu do etapu komercyjnego. Te powody sprawiają, że eyecad VR 1.8 jest naprawdę przydatnym narzędziem zarówno dla profesjonalistów AEC, jak i marketerów nieruchomości, a nie dla marek wnętrz i mebli. Zaktualizowana przeglądarka VR eyecad obsługuje zestawy słuchawkowe HTC Vive Pro i Asus Windows Mixed Reality.

 

Importer

Nowy „pomocnik lokalizatora” automatycznie wybiera każdy importowany model 3D, aby edytować ich pozycję i ustawienia skali w scenie, zamiast zmieniać nazwę, zwijać się do pojedynczych siatek i innych przydatnych opcji.

 


Nowy SketchUp Importer to inteligentne narzędzie, które otwiera każdy plik .skp, poprawnie pobierając modele i tekstury w scenie VR eyecad. Ten nowy importer jest zalecany do korzystania z trybów eksportu SketchUp (.fbx i .3ds).

 

 

Opcja Unify Meshes by Materials zwija każdą siatkę z przypisanym materiałem w unikalny element. Możesz użyć tego polecenia zarówno w trybie importowania, jak i edycji obiektów.

 

 

Środowisko

Przepisany Grass Shader dodaje realizmu naturalnemu gruntowi, wprowadzając wiele możliwych wariantów.

 

 

Edytor terenu ma nowy kontroler wizualny do identyfikacji punktu i zakresu każdej operacji edycji.

 

 

Nowy system wodny oparty jest na prawdziwym module cieniującym PBR, z wieloma gotowymi do użycia warunkami konfiguracji. Wystarczy jedno kliknięcie, aby stworzyć morze, jezioro, rzekę, basen i wiele innych instalacji wodnych. System wodny automatycznie dodaje realistyczny tryb odbicia i załamania.

 

 

Więcej opcji dostępnych dla eyecad VR Weather System, z narzędziem 3D Snow, aby uzyskać nastrój do projektów wewnętrznych i zewnętrznych. Rezultaty śniegu są sugestywne zarówno w przypadku zdjęć nieruchomych, jak i animowanych, dzięki oprogramowaniu w czasie rzeczywistym.

 

 

Zarówno efekt śniegu, jak i deszczu można edytować w czasie rzeczywistym dzięki prostemu suwakowi ilości.

 

 

Wykonanie

Nowe opcje wielu kamer tworzą obiekty kamery na podstawie ustawień podglądu na żywo. Możliwe
jest zapisywanie i edycja każdej konfiguracji kamery w panelu ustawień renderowania, aby przywoływać ją za każdym razem, gdy potrzebujesz edycji renderowania.

 

 

Materiały przeźroczyste są renderowane za pomocą automatycznego narzędzia do odbić i załamań, aby uzyskać realistyczne wyniki zależne od kąta widzenia.

 

 

Nowy moduł cieniujący PBR firmy Water System automatycznie tworzy odbicia i załamania światła, dając opcję dostrajania w tradycyjnym edytorze materiałów.

 

 

Przejrzyj dziennik nowej wersji. Log Software wersja 1.8:

Narzędzia importera 3D:
- SketchUp Importer (nowość!)
- Pomocny lokalizator narzędzia (nowość!)
- Automatycznie wybierz funkcję importowanego obiektu (nowość!)
- Opcja ujednolicenia siatki według materiałów w oknie importu 3D (nowość!)

● Narzędzia krajobrazu (wersja Pro):
- Moduł cieniujący wody (nowość!)
- Trawa do cieniowania (ulepszona)
- Terenowy moduł cieniujący (ulepszony)
- Cyfrowa mapa wysokości (stała)

● Edytor obiektów (nowość!):
- Polecenie ustawienia siatki (nowość!)
- Unifikuj według polecenia materiałowego (nowość!)
- Polecenie przelicz normalne (nowość!)
- Polecenie odwrócenia twarzy (nowość!)

● Karta Rendermode (wersje Advanced i Pro):
- Zapisz opcję ustawień aparatu (nowość!)
- Problem z czarno-białym niebem (naprawiony)

● Grafika i rendering:
- Automatyczne odbicia w każdym trybie niezależnym od przeźroczystego materiału / skybox
(nowość!)
- Nieprzezroczyste odbicia materiałów (zoptymalizowane)
- Odbicia Skybox (zoptymalizowane)
- Ogólna jakość oświetlenia i systemu renderowania (ulepszona)

● Karta FX (wersja Pro):
- Tryb obrotu sondy odbicia (stały)

● System środowiska:
- System deszczu i śniegu (nowość!)

● Główne błędy naprawione:
- Artefakty twórców filmów z problemami z elementami krajobrazu
- Ogólne problemy z zapisywaniem i ustawieniami tekstur
- Ikony interakcji i problemy z obrotem obiektu
- Problemy z obrotem obiektu (oś / środek)
- Problemy z macOS z materiału trawiastego
- Skala rozdzielczości nie ma problemów interaktywnych
- CTRL + „Przycisk” jest teraz CMD + „Przycisk” (tylko w systemie macOS) (naprawiono)

● eyecad VR 1.8 Viewer i VR:
- Obsługa HTC VIVE Pro (dodano)
- Wsparcie Asus Windows Mixed Reality (dodane)
- Nieprawidłowe położenie ikon interaktywnych (naprawiono)
- Interaktywny obrót obiektów (stały)

  Powrót

Najnowsze aktualności

Promocja: Skorzystaj z 20 wygodnych rat 0% 2021-05-04 Zapraszamy do skorzystania z promocji PayU. Od 10 maja 2021 r.  możesz zakupić nasze programy na 20 wygodnych rat 0% od PayU i 0% RRSO. W sprawie szczegółów zapraszamy do kontaktu: https://www.eyecad.pl/kontakt Kontakt  …
więcej
Program poleceń TMSYS – Odbieraj nagrody za polecanie naszego oprogramowania! 2021-04-28 Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym programem poleceń. Weź w nim udział i odbierz atrakcyjne nagrody w zamian za polecenie naszego oprogramowania. Sprawdź szczegóły programu poleceń TMSYS i dowiedz się, ile możesz…
więcej
eyecad VR w polskiej wersji językowej! 2021-01-14 Z przyjemnoscią informujemy, że oprogramowanie eyecad VR jest już oficjalnie dostępne w polskiej wersji językowej.  Dzięki temu tworzenie fotorealistycznych wizualizacji i animacji obieków architektonicznych oraz ich wnętrz będzie teraz jeszcze prostsze.  Dodatkowo w nowej wersji  programu znajdziecie:…
więcej

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies

Akceptuje ciasteczka

Element zostanie usunięty i nie będzie można go przywrócić